Reklama
Reklama

Tragedia na Dębcu: ruszyła pomoc dla poszkodowanych w wybuchu

W wyniku wybuchu, do którego doszło rano na 28 Czerwca 1956 r. zawaliła się kamienica. Cztery osoby nie żyją, kilkadziesiąt zostało rannych. Cały czas na miejscu pracują służby. Pomoc zaoferowali już urzędnicy. Może też pomóc każdy z nas - między innymi wspierając zbiórkę Caritas Poznań.

Przypomnijmy służby ratunkowe zgłoszenie o wybuchu odebrały o godzinie 7:50. Od tego momentu przez cały czas w tym miejscu prowadzona jest akcja. Wstępnie na miejscu dla mieszkańców, którzy nie ucierpieli podstawiono autobusy MPK. A potem zapewniono im hotel przy ulicy Łozowej. Dla tych osób zabezpieczyliśmy w tej chwili możliwość noclegu na dwa tygodnie. Potem będziemy zabezpieczać również mieszkania socjalne i jakąś pomoc. Te osoby, które są ranne mają zapewnioną opiekę lekarską na najwyższym poziomie - mówił przed południem Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Poznań deklaruje też pomoc rzeczową i finansową dla poszkodowanych. Od jutra będziemy też na podstawie indywidualnych wywiadów udzielać pomocy rzeczowej i finansowej. To już nasze służby społeczne. No i oczywiście w miarę naszych możliwości będziemy starali się też dostarczać tym osobom, które nie będą miały tych zastępczych lokali - lokale komunalne, socjalne, ale to jest kwestia też odpowiedniego czasu i momentu - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.W każdym razie schronie, dach nad głową - wszyscy będą mieli - dodaje.

Zbiórkę na rzecz poszkodowanych uruchomił też między innymi Caritas Poznań. Pieniądze można wpłacać przez stronę Caritas Poznań lub na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej 87 1600 1084 1846 4045 8000 0001 w tytule wpisując "Kamienica" - poinformował Paweł Pomin z Caritas Poznań. W ramach udzielonej już pomocy przekazaliśmy odzież, koce, pieluchy, środki czystości oraz posiłek - dodał.

Od poniedziałku w Szkole Podstawowej nr 84 przy ulicy Świętego Szczepana 3 będzie też zorganizowana zbiórka rzeczy i środków czystości dla poszkodowanych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
74.27 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro