Reklama
Reklama

Krystyna Pawłowicz wspiera Bartłomieja Wróblewskiego jako kandydata na prezydenta Poznania

fot. Krystyna Pawłowicz/Facebook
fot. Krystyna Pawłowicz/Facebook

Od wielu miesięcy Tadeusz Zysk przedstawiany jest jako kandydat PiS na stanowisko prezydenta Poznania, ale oficjalna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Tajemnicą poliszynela jest, że chęć startowania na to stanowisko wyraża Bartłomiej Wróblewski. Teraz posła poparła kontrowersyjna posłanka Krystyna Pawłowicz.

Przypomnijmy, że lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości już wiele miesięcy temu wskazały jako kandydata na stanowisko prezydenta Poznania przedsiębiorce Tadeusza Zyska. Kandydatura ta nie została jednak zatwierdzona przez komitet polityczny partii, a to oznacza, że nic nie jest jeszcze przesądzone.

To stara się wykorzystywać Bartłomiej Wróblewski, który chciałby zmierzyć się z Jackiem Jaśkowiakiem. Poseł jest w ostatnich miesiącach bardzo aktywny i podejmuje wiele inicjatyw o charakterze lokalnym. Jak ustaliła w grudniu Gazeta Wyborcza Bartłomiej Wróblewski miał też zamówić badania poparcia, w których umieścił swoją kandydaturę. Do mediów badania trafiły jako niezależne. Póki co nie przyniosło to zmian w polityce personalnej poznańskiego PiS. Tymczasem nieoczekiwanie poparcie dla posła wyraziła posłanka Krystyna Pawłowicz -Myślę, że tylko nasz Kolega, poseł Bartłomiej WRÓBLEWSKI, patriota, społecznik, znawca prawa z doktoratem, zawsze szukający zgody, wspierający odbudowę świetności Fabryki Cegielskiego i odbudowę poznańskiego przemysłu, obrońca życia, kochający Polskę, swój Poznań i swą Rodzinę, ma szansę pogonić z Poznania lewackiego psuja - Jacka Jaśkowiaka - napisała kontrowersyjna posłanka w serwisie Facebook.

Ostateczna decyzja, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Poznania, zapadnie do końca kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
77.84 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro