Reklama
Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer śladami zasłużonych Wielkopolan

fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl
fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejny spacer ulicami Poznania. Tym razem uczestnicy wycieczki będą poznawać zasłużonych Wielkopolan.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. W ostatni weekend lutego odbędzie się wycieczka śladami zasłużonych Wielkopolan -Społeczność polska, która w XIX wieku znalazła się pod pruskim zaborem, przeżywała jeden z najtrudniejszych okresów w historii. Zasłużeni Wielkopolanie XIX wieku pełnili rolę swoistych wychowawców narodu, kształtowali opinie publiczną, wpływali na mentalność sobie współczesnych, zyskiwali autorytet za życia, a wieczną pamięć u potomnych. Przypomnijmy biografie niektórych z nich, aby w ten sposób spróbować zachować w pamięci te nietuzinkowe postaci, które powoli giną w mroku zapomnienia... - zachęcają przewodnicy.

Wycieczka odbędzie się 10 marca. Przewodnik będzie oczekiwał na uczestników o godzinie 11:00 przy Pałacu Działyńskich na Starym Rynku. Wycieczki są bezpłatne, ale na zakończenie można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro