Reklama
Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer śladami zasłużonych Wielkopolan

fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl
fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejny spacer ulicami Poznania. Tym razem uczestnicy wycieczki będą poznawać zasłużonych Wielkopolan.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. W ostatni weekend lutego odbędzie się wycieczka śladami zasłużonych Wielkopolan -Społeczność polska, która w XIX wieku znalazła się pod pruskim zaborem, przeżywała jeden z najtrudniejszych okresów w historii. Zasłużeni Wielkopolanie XIX wieku pełnili rolę swoistych wychowawców narodu, kształtowali opinie publiczną, wpływali na mentalność sobie współczesnych, zyskiwali autorytet za życia, a wieczną pamięć u potomnych. Przypomnijmy biografie niektórych z nich, aby w ten sposób spróbować zachować w pamięci te nietuzinkowe postaci, które powoli giną w mroku zapomnienia... - zachęcają przewodnicy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Wycieczka odbędzie się 10 marca. Przewodnik będzie oczekiwał na uczestników o godzinie 11:00 przy Pałacu Działyńskich na Starym Rynku. Wycieczki są bezpłatne, ale na zakończenie można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro