Reklama
Reklama

Rowerzystom mrozy niestraszne: 585 wypożyczeń w pierwszym dniu działania PRM

fot. Jacek Molski

Od 1 marca poznaniacy mogą za to na nowo korzystać z rowerów miejskich. Mimo mrozów chętnych nie brakuje.

W czwartek ruszył kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Pomimo mrozu pierwszy rower został wypożyczony już kilkanaście minut po uruchomieniu systemu. Pierwsze wypożyczenie roweru miejskiego zostało odnotowane 1 marca o godzinie 0.17. Użytkownik wypożyczył rower ze stacji PRM Półwiejska, a oddał na stacji Prądzyńskiego/Kosińskiego - poinformowała Agnieszka Smogulecka z ZTM.jak dodają miejscy urzędnicy w pierwszym dniu działania systemu odnotowano 585 wypożyczeń.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jak już wcześniej informowaliśmy dyspozycji poznaniaków jest w sumie ponad 1200 rowerów na 112 stacjach. Poznański Rower Miejski to trzeci największy system rowerowy w Polsce. Poprzedni sezon był w Poznaniu absolutnie rekordowy. Trwał najdłużej - aż do połowy grudnia - a liczba wypożyczeń przekroczyła okrągły milion - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora PRM. To przyjemność patrzeć, jak mieszkańcy Poznania przekonują się do transportu rowerowego - dodaje.

Z systemu można korzystać za pomocą umiejscowionego przy każdej stacji terminala lub dedykowanej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Większość wypożyczeń jest dokonywanych za pomocą aplikacji, wielu użytkowników jednak woli nadal korzystać z terminala. "Sukces Poznańskiego Roweru Miejskiego wynika z jego dostępności. Mam tu na myśli zarówno dostępność rowerów w niemal całym mieście, jak i umożliwienie wielu kanałów obsługi systemu przez użytkowników. Korzystanie z aplikacji jest wygodne, ale niektórzy, np. osoby nieposiadające smartfonów, nie mogą albo nie chcą tego robić. Szanujemy to i dajemy możliwość rejestracji i wypożyczenia przez terminal. A użytkownicy z tego korzystają - kończy Wojtkiewicz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro