Reklama
Reklama

IMGW znów ostrzega przed silnym mrozem

fot. Maciej Maćkowiak
fot. Maciej Maćkowiak

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem, który nadal może występować w Wielkopolsce. Lokalnie w nocy termometry mogą wskazywać nawet -17 stopni Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie dla naszego województwa. Które obowiązuje od godziny 7:00 w piątek do godziny 10:00 w sobotę. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -15 C do -13 C, lokalnie do -17 C. Temperatura maksymalna w dzień od -7 C do -5 C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 90% - czytamy w komunikacie IMGW.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przy okazji po raz kolejny przypominamy, Kilkunastostopniowy mróz stanowi ogromne zagrożenie przede wszystkim dla osób bezdomnych, które nie chcą korzystać z pomocy noclegowni czy ogrzewalni. Apelujemy do mieszkańców o informowanie służb o osobach bezdomnych przebywających na terenach ogródków działkowych czy terenach zielonych. Można zadzwonić w tej sprawie m.in. Numer alarmowy 112 lub do straży miejskiej (tel. 986).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro