Reklama
Reklama

Rekordowy kontrakt Cegielskiego to nowe miejsca pracy!

fot. fpspoznan.pl
fot. fpspoznan.pl

We wtorek fabrykę H. Cegielski FPS odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Ogłoszono, że Cegielski wyprodukuje dla PKP Intercity 55 wagonów za prawie 500 milionów złotych. To dobra informacja dla osób szukających pracy.

Kontrakt opiewający na prawie 0,5 miliarda złotych oznacza, że w Fabryce Pojazdów Szynowych w najbliższym czasie zwiększy się zatrudnienie. - Tylko w tym roku będziemy potrzebowali 40 nowych pracowników w kilku obszarach - mówi Hubert Stępniewicz, prezes FPS H. Cegielski. - W tej chwili poszukujemy wykwalifikowanych spawaczy, ślusarzy, monterów i elektromonterów - dodaje.

55 wagonów, a być może nawet o 26 więcej (zamówienie może zostać powiększone), ma powstać w ciągu 4 lat. - Te wagony są unikalne, bo będą wyposażone w wózki naszej własnej konstrukcji i będą jeździły z prędkością 200 km/h. Będą jeździły w Polsce, ale w kolejnym kroku również w Niemczech, Austrii, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech - wyjaśnia Stępniewicz.

Obecnie w FPS pracuje ponad 300 osób. Zatrudnienie, ze względu na kontrakt z PKP Intercity, ma się zwiększyć w najbliższych latach nawet o 100 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro