Reklama
Reklama

Rataje: w tej szkole nie zadają zadań domowych

W Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi na osiedlu Jagiellońskim uczniowie nie dostają już zadań domowych. To pierwsza taka szkoła w Poznaniu.

Powrót z zimowych ferii dla uczniów ratajskiej podstawówki wiąże się z pewną rewolucją. Od nowego semestru nauczyciele, decyzją dyrekcji, nie zadają tu uczniom pisemnych prac domowych. Dyrekcja podjęła taką decyzję po przeprowadzeniu ankiety wśród rodziców. - 80% rodziców uważa, że zadania domowe są niepotrzebne i nadmiernie obciążają uczniów. Opowiedzieli się za zniesieniem zadań domowych - mówi Anna Gramza, wicedyrektor SP nr 2.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Najpierw planowano, by tylko część uczniów została poddana testowemu rozwiązaniu. Ostatecznie jednak zdecydowano, że test obejmie wszystkich uczniów. Prosili o to m.in. uczniowie z trzeciej klasy wygaszanego gimnazjum. - Mamy więcej czasu na naukę i więcej czasu wolnego - mówi Robert Pokrywka, gimnazjalista.

Poznańskie Kuratorium Oświaty zostawia nauczycielom wybór. - Jest możliwość, żeby zrezygnować z zadań domowych, ale trzeba pamiętać, że uczniowie wiele umiejętności powinni utrwalać właśnie wykonując takie zadania - mówi Karolina Adamska z Kuratorium Oświaty. Kuratorium apeluje równocześnie do nauczycieli innych szkół, by zadając prace do domu, kierowali się zdrowym rozsądkiem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro