Reklama
Reklama

100 kilometrów w 3 minuty na A2: kierowca ciężarówki chciał oszukać system

fot. WITD
fot. WITD

W ubiegłym tygodniu inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali na A2 pod Poznaniem kierowcę, który według zapisu tachografu, poruszał się z zawrotną prędkością.

Samochód ciężarowy z naczepą na litewskich tablicach rejestracyjnych jechał z Niemiec na Litwę. Za kierownicą siedział właściciel firmy przewozowej. - Podczas szczegółowej kontroli zainstalowanego w pojeździe tachografu analogowego wraz z impulsatorem skrzyni biegów, stwierdzono nierejestrowanie aktywności kierowcy w postaci prowadzenia pojazdu na odcinku autostrady A2 Torzym - Konarzewo. Zgodnie z mapą odległość pomiędzy tymi punktami wynosi około 100 kilometrów. Z danych zapisanych na wykresówce z tachografu analogowego wynikało, że kierowca prowadził pojazd tylko przez trzy minuty i przejechał około 100 kilometrów - wyjaśnia poznański WITD.

Kierowca otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych. Dodatkowo przewoźnik (ta sama osoba, bo był to właściciel firmy) może otrzymać karę administracyjną w wysokości do 5000 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro