Reklama
Reklama

O północy startuje Poznański Rower Miejski. Będzie dodatkowa stacja sponsorska

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Nie 111, a 112 stacji będą mieć do dyspozycji poznaniacy w ramach roweru miejskiego.

System zacznie działać o północy. Z rowerów będzie można korzystać do późnej jesieni. - Przerwę zimową wykorzystaliśmy na dokładny przegląd i serwis całego sprzętu. Jesteśmy gotowi na nowy sezon i nowe rekordy - zapewnia Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu informowano, że rowerzyści w tym sezonie będą mogli korzystać docelowo ze 111 stacji i 1207 rowerów. Sytuacja jednak się zmieniła. - Ubiegły sezon kończyliśmy z dwiema stacjami komercyjnymi: Lidl i Factory Poznań. Ten sezon zaczynamy z kolejną - dodaje. Tym razem stacja sponsorska stanęła przy wejściu do Galerii Malta, tuż przy kładce nad ulicą Baraniaka. Dzięki temu stacji będzie 112, a rowerów 1217.

Od północy do dotychczasowych stacji dołączy 21 nowych. Znajdują się w następujących lokalizacjach: Galeria Malta, os. Jagiełły, Nasienna, Jasna Rola, os. Piastowskie, os. Stare Żegrze, Piaśnicka Rynek, os. Orła Białego, os. Rusa/Chartowo, Inflancka, Keplera, Polanka, Kórnicka, Buczka/Kołłątaja, Maczka, Karpia, Dmowskiego/Stablewskiego, Targi, Marcinkowskiego/Podgórna, Sieroca i Spadzista. Na dwie kolejne stacje, przy pętli na Junikowie oraz przy skrzyżowaniu Malwowa / Złotowska, trzeba będzie poczekać do przełomu marca i kwietnia.

- Zasady korzystania z Poznańskiego Roweru Miejskiego nie zmienią się. Podobnie jak w poprzednich latach użytkownicy nie będą płacić za pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Ci, którzy będą się identyfikowali w terminalu kartą PEKA z zakodowanym ważnym imiennym biletem okresowym na strefę A, nie poniosą opłat za wypożyczenie nieprzekraczające 30 minut. Za dłuższe wypożyczenia opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem - wyjaśnia Marek Pogorzelski z Nextbike Polska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
18℃
Poziom opadów:
9.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro