Reklama
Reklama

Od czwartku pierwszy remont torowiska w tym roku. Tramwaje pojadą inaczej

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Przebudowa sieci trakcyjnej na ulicy Murawa oraz naprawa układu torowego na pętli Połabska mają potrwać do końca kwietnia.

W ramach inwestycji wymienione zostaną słupy i drut jezdny na Murawie, a także wymienione zostaną podkłady, rozjazdy, szyny i podbity zostanie tor na pętli Połabska. Pasażerowie muszą się liczyć ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Tramwaje linii nr 4 i 10 będą kursować na pętlę Wilczak.

Linia nr 4
STAROŁĘKA - Starołęcka - Zamenhofa - Jana Pawła II - Rondo Śródka - Wyszyńskiego - Pl. Wielkopolski - 23 Lutego - Mielżyńskiego - Fredry - Roosevelta - Pułaskiego - Winogrady - Przełajowa - WILCZAK

Linia nr 10
DĘBIEC - 28 Czerwca 1956 - Wierzbięcice - Most Dworcowy - Roosevelta - Pułaskiego - Winogrady - Przełajowa - WILCZAK.

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina mieszkańcom, że pasażerowie w tym rejonie mogą korzystać z linii autobusowych - np. nr 69, 71, 74 i 90.

To pierwszy remont torowiska zaplanowany przez miasto w tym roku. Kolejny rozpocznie się w połowie marca. Na Górnym Tarasie Rataj, przez dwa weekendy, remontowane będą przejazdy przez torowisko na skrzyżowaniach ulic Żegrze / Bobrzańska i Chartowo / Wiatraczna.W kwietniu zaplanowano prace na ulicy Zamenhofa, a pod koniec kwietnia zacznie się najpoważniejszy remont tego roku - przebudowa układu torowego wraz z modernizacją sieci trakcyjnej na ulicy Hetmańskiej od Dolnej Wildy do ronda Starołęka. Te prace potrwają aż do końca czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro