Reklama
Reklama

Nowa droga powstała na Jeżycach

fot. UMP
fot. UMP

Pomiędzy ulicą Sienkiewicza a Zwierzyniecką powstała nowa droga. Budowę sfinansował inwestor, który realizuje inwestycję Zajezdnia Poznań.

Nowa droga ma blisko sto metrów i jest przedłużeniem ulicy Prusa. Ulica jest dwukierunkowa, a obok jezdni powstał chodnik - Współpraca z inwestorem, który oprócz budowy komercyjnej zadbał również o okoliczne drogi, przebiega bardzo dobrze. Inwestycja na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Gajowej jest ważnym elementem rewitalizacji terenów poprzemysłowych na Jeżycach i przywracania tej części miasta mieszkańców - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania i dodaje - Czekamy na zapowiadaną halę targową, która ma powstać w chronionym konserwatorsko budynku byłej zajezdni. Tzw. Nowa Prusa jest istotną wartością dodaną dla całego układu komunikacyjnego i znaczącym ułatwieniem w tym rejonie. Strzał w dziesiątkę dla tej części Poznania.

Prezes zarządu inwestora poinformował, że trwają już prace przygotowawcze przed przebudową hali - Trwają prace przygotowawcze mające ustalić jej stan techniczny. Czeka nas remont i pełna rewitalizacja tego obiektu. W przyszłości planujemy oddać tę unikalną dla miasta, ale też w sakli kraju przestrzeń, na działalność gastronomiczną i handlową, a w części hali powstaną unikatowe biura - mówi Jan Baehr, prezes zarząduRef Eastern Opportunities.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro