Reklama
Reklama

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Ceglorza. Poznańska fabryka podpisała kontrakt z PKP Intercity o wartości prawie 500 mln

fot. mat. prasowe ARP
fot. mat. prasowe ARP

Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Na konferencji prasowej poinformowano o podpisaniu umowy pomiędzy HCP FPS a PKP Intercity.

Fabryka HCP FPS należy w tej chwili do Agencji Restrukturyzacji Przemysłu i w ostatnim czasie przechodziła proces restrukturyzacji -W ciągu dwóch lat, dzięki skutecznej restrukturyzacji rozwojowej, udało się nam wyprowadzić firmę na właściwe tory. Jeszcze trzy lata temu spółce groziła upadłość, a jej portfel zamówień wynosił niecałe 100 mln zł. Dzisiaj H. Cegielski, dzięki konkurencyjnej ofercie staje się ważnym graczem na rynku. Potwierdzeniem jest kolejny kontrakt realizowany dla PKP Intercity, który nie tylko przyczyni się do stabilizacji finansowej spółki, ale również pozwoli na zwiększenie zatrudnienia- mówił Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

I to właśnie podpisanie umowy z PKP Intercity było powodem wizyty premiera -W trakcie wizyty w fabryce Cegielskiego miałem okazję zapoznać się z dorobkiem polskiej myśli technologicznej i nie mam wątpliwości, że może ona konkurować z najlepszymi rozwiązaniami na świecie. Jestem przekonany, że z tego zakładu wyjdzie kolejny impuls rozwoju przemysłowego - komentował Mateusz Morawiecki. HCP FPS wyprodukuje dla PKP Intercity 55 nowych wagonów, a wartość kontraktu to473,5 mln zł brutto. Co istotne możliwe jest powiększenie zamówienia o kolejne 26 wagonów, a również wartość zamówienia wzrośnie do697 mln zł brutto.

W tej chwili portfel zamówień HCP FPS opiewa na ponad miliard złotych brutto.

Mateusz Morawiecki przy okazji wizyty złożył też kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia Poznańskiego Czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro