Reklama
Reklama

Trasa PST: wind na przystanki nie będzie

fot. UMP
fot. UMP

Według miejskiej radnej, niepełnosprawni mają problem z dostaniem się na przystanki wzdłuż trasy PST.

Radna Maria Lisiecka-Pawełczak wystosowała w tej sprawie interpelację do prezydenta Poznania. - Osoby niepełnosprawne, które korzystają z komunikacji miejskiej, mają utrudniony dostęp do przystanków zlokalizowanych wzdłuż trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju - wyjaśnia. - Na przystanki prowadzą schody i strome podjazdy, na których osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby starsze mają trudności z pokonaniem tych barier - dodaje. Radna proponuje więc budowę wind na przystanki i dopytuje, czy miasto ma takie plany.

Okazuje się, że wind w tym miejscu nie będzie. Przynajmniej w najbliższych latach. - Aktualnie Zarząd Transportu Miejskiego nie ma w planach budowy wind pomiędzy wiaduktami przebiegającymi nad przystankami PST, a platformami tych przystanków - wyjaśnia Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. Władze miasta zauważają, że niepełnosprawni mogą dostać się na przystanki po pochylniach. - Pomimo ich długości i konieczności pokonania nimi znacznych różnic wysokości, oceniając w skali całego miasta, należy uznać, że trasa PST jest relatywnie dobrze dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - dodaje.

Modernizacje czy inwestycje mają się odbywać głównie w miejscach, w których "istniejąca infrastruktura uniemożliwia osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z komunikacji miejskiej".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro