Reklama

Czy będzie można zostawić rower miejski poza stacjami? Mieszkańcy mogą zdecydować

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Dzięki specjalnej ankiecie mieszkańcy mogą zabrać głos na temat kierunku rozwoju systemu PRM.

- Podczas podróży korzystasz tylko z roweru miejskiego, czy też przesiadasz się na inne środki transportu? Czy wolisz system z stacjami, czy taki, w którym można pozostawić rower w dowolnym miejscu? Preferujesz abonament, czy - jak obecnie - opłaty uzależnione od czasu wypożyczenia? To tylko niektóre pytania, na które można odpowiedzieć wypełniając ankietę na temat systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego - wyjaśniają urzędnicy.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Zarząd Transportu Miejskiego dzięki wynikom ankiety chce m.in. uzyskać informacje na temat tras pokonywanych rowerem miejskim przez poznaniaków, a także o celach takich podróży. - Interesuje nas, czy mieszkańcy woleliby system bezstacyjny, czy taki jaki obecnie, a jeżeli bezstacyjny - czy chcieliby zostawiać rowery gdziekolwiek, czy w wyznaczonej strefie - tłumaczy Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora ZTM.

Ankietę można wypełnić TUTAJ do 18 marca. Wyniki mają pokazać, jakie są oczekiwania mieszkańców wobec systemu PRM.

Nowy sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego rozpocznie się w czwartek. Rowerzyści będą mogli w tym roku korzystać ze 111 stacji i 1207 rowerów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro