Reklama
Reklama

Tłumy na rekolekcjach ojca Szustaka w Poznaniu. "Ludzie nie zmieścili się w Katedrze"

fot. Martyna Wróblewska, Akademia Miłości
fot. Martyna Wróblewska, Akademia Miłości

Od niedzieli do wtorku w Poznaniu rekolekcje wygłasza ojciec Adam Szustak - dominikanin i przy okazji youtuber prowadzący kanał Langusta na palmie.

Na portalu YouTube jego kanał subskrybuje prawie 300 tysięcy osób. Ojciec Szustak zyskał rzeszę fanów, bo w sposób przystępny mówi o Bogu, a także tłumaczy zawiłości wiary katolickiej. Jedni go kochają, a inni... nie do końca popierają. Wielu nie podoba się zbyt "luźny" styl dominikanina.

Sam Szustak nazywa siebie "wędrownym kaznodzieją". Do Poznania przyjechał na zaproszenie Akademii Miłości. Od niedzieli do wtorku prowadzi rekolekcje w Katedrze Poznańskiej. Na Facebooku chęć udziału w spotkaniu z ojcem wyraziło ponad 19 tysięcy osób. - Wczoraj ludzi było tyle, że nie zmieścili się do Katedry - napisał do nas czytelnik.

W poniedziałek i wtorek o godzinie 19.00 dominikanin poprowadzi mszę. Po niej odbędzie się konferencja, na której będzie można zadawać pytania. Dodatkowo we wtorek po konferencji zaplanowano adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 26.02.2018 r., godz. 18.37
    Aktualizacja
    poniedziałek, 26.02.2018 r., godz. 18.37
    Transmisję drugiego dnia rekolekcji pokaże na swoim profilu facebookowym Telewizja WTK. Początek po godzinie 19.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro