Reklama
Reklama

Najlepsze pożyczki online - jak je znaleźć?

Pożyczki są coraz bardziej popularnym sposobem na zdobycie szybkiej gotówki na nagłe wydatki. Jak znaleźć firmę z najlepszą ofertą?

Każdy ma inne potrzeby i pragnie przeznaczyć pożyczkę na własny cel: szybką wymianę sprzętu, wycieczkę, remont lub leczenie. Bez względu jednak na to, na co potrzebne są pieniądze, nie można zapominać, o tym, że pożyczka ma przede wszystkim być dopasowana do nas, a nie odwrotnie. Pożyczki online mają tę zaletę, że z łatwością możemy dokładnie sprawdzić i porównać oferty wielu firm. Bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie przeanalizować dziesiątki propozycji i wybrać tę, która będzie dla nas najmniejszym obciążeniem, a spełni swoje zadanie.

Specjaliści z ratkomat.pl radzą, by poszukiwanie najlepszej dla siebie pożyczki rozpocząć od przeliczenia własnych finansów i oszacowania wysokości raty, na spłatę której będzie nas stać. Wysokość każdorazowej spłaty zależy w dużym stopniu od tego, na jak długo rozłożymy zwrot długu - czasem lepiej jest pożyczyć na dłużej! Nie ma też co porywać się z motyką na słońce: jeśli firma pożyczkowa nam się podoba, ale oferuje zbyt wysoką dla nas ratę, lepiej szukać dalej, niż traktować to jako wyzwanie i kwestię honorową. Wielu potencjalnych klientów zastanawia się, ile trzeba zarabiać, by móc otrzymać pożyczkę? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, jak wielką kwotę i na jak długo chcemy ją pożyczyć. Najbardziej decydująca jest tu wysokość raty, którą będziemy spłacać. Jeśli na podstawie dostarczonych zaświadczeń firma pożyczkowa uzna, że nie będzie nas stać na regularne spłaty, wniosek zostanie prawdopodobnie odrzucony.

Kiedy już wyliczymy najwygodniejszą dla nas wysokość raty, warto zwrócić uwagę na specjalne oferty promocyjne. Firmy pożyczkowe wyprzedzają się w pomysłach na przyciągnięcie do siebie klientów na wiele sposobów: dorzucają kupony zniżkowe na zakupy do sieci sklepów lub oferują tzw. darmowe pożyczki do określonej kwoty. Darmowe, czyli takie, do których nie są doliczane koszty prowizji, odsetki, a RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 0%. Innymi słowy: oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.

Kolejnym krokiem do znalezienia idealnej pożyczki jest sprawdzenie warunków, na jakich firma chce nam jej udzielić. W grę nie mogą więc wchodzić zapisy, których nie rozumiemy, czy drobny druczek i gwiazdki, które łatwo pominąć. Jeżeli mamy jakiekolwiek pytania, firma powinna bezwzględnie udzielić nam na nie odpowiedzi tak wyczerpujących, aby nie pozostawiały żadnych wątpliwości. Zrozumienie regulaminu korzystania z usług firmy pożyczkowej jest podstawą do świadomego zaciągania pożyczki.

Ostatnim krokiem do znalezienia idealnej oferty jest podjęcie decyzji, co do wysokości pożyczki. Nie może być ona zbyt niska (abyśmy nie byli zmuszeni do szukania kolejnej) ani zbyt wysoka (abyśmy nie spłacali niepotrzebnie wyższej kwoty). Kalkulacja kwoty, która będzie nam potrzebna jest bardzo ważna, ponieważ nieprawidłowe jej wyliczenie może wpędzić nas w niepotrzebne kłopoty. Pożyczka ma bowiem służyć nam, a nie my jej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro