Reklama
Reklama

Murowana Goślina: 15 mln zł na rozbudowę 100-letniej szkoły. W planach jest m.in.treningowy pokój do nauki ścielenia łóżka

Wizualizacja | fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu
Wizualizacja | fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Dwa lata będzie trwała rozbudowała szkoły w Murowanej Goślinie, która należy do Zespołu Szkół w Bolechowie.

Na rozbudowę szkoły powiat poznański przeznaczy 15 milionów złotych, z czego 4 miliony udało się pozyskać z funduszy unijnych. Rozbudowa ponad stuletniej szkoły w Murowanej Goślinie to dla nas duże wyzwanie. Aktualnie budynek posiada dwie kondygnacje, na których znajdują się sale lekcyjne, piwnice i poddasze również wykorzystywane do celów edukacyjnych. Budynek nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, brakuje również sali gimnastycznej. Dlatego modernizacja szkoły jest tak pilną potrzebą - mówi Jan Grabkowski. Dzięki wykonanym pracom nasi uczniowie będą mieli nowoczesne warunki do nauki zawodu - dodaje.

Po przebudowie szkoła zyska nową część budynku, w którym pojawią się cztery dodatkowe sale dydaktyczne, pracownia gastronomiczna z zapleczem i salą bankietową, szatnie, pomieszczenie administracyjne, sala sportową z zapleczem oraz pomieszczenia sanitarne i techniczne. W istniejącym budynku przewidziano przygotowanie 6 sal dydaktycznych, pomieszczeń sanitarnych, biurowych oraz pracowni hotelarskiej z recepcją i treningowym pokojem hotelowym, w którym uczniowie będą uczyć się ścielenia łóżka. Sale lekcyjne wyposażone zostaną w odpowiednie instalacje umożliwiające zamontowanie rzutnika multimedialnego, ekranu oraz laptopa z dostępem do internetu. Zainstalowany zostanie również monitoring i klimatyzacja - informuje Joanna Felińska ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Dzięki modernizacji powstanie nowoczesna sala obsługi, która stworzy możliwości ekspozycji dań przygotowanych w pracowni gastronomicznej, organizacji konkursów gastronomicznych w komfortowych warunkach oraz realizacji uroczystości szkolnych - wymienia Beata Strama, dyrektor Zespołu Szkół w Bolechowie Nowoczesne sale informatyczne i językowe znacząco wpłyną na rozwój umiejętności uczniów w zakresie języków obcych i technologii informatycznych. Rozbudowa czytelni z kolei pozwoli na stworzenie sprzyjających warunków do czytania w wolnych chwilach i propagowaniu czytelnictwa - dodaje.

Budynek będzie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowa część szkoły ma być gotowa za dwa lata, według planów prowadzone tam prace nie będą kolidowały z zajęciami szkolnymi. Natomiast prace w starym budynku prowadzone będą w wakacje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro