Reklama

Będą budować nowe schronisko w Poznaniu. "Zakładam, że ogłoszenie przetargu nastąpi dosłownie w najbliższych dniach"

Wizualizacja | fot. UMP
Wizualizacja | fot. UMP

Już za kilka dni ma zostać ogłoszony przetarg na budowę schroniska dla zwierząt przy ulicy Kobylepole. To przełom, bo inwestycja choć pieniądze były na nią od dawna, mocno się opóźniała.

Wracamy do sprawy schroniska dla zwierząt, które ma powstać przy ulicy Kobylepole. O sprawie jako pierwsza przypomniała "Gazeta Wyborcza" podając informację, że już za kilak dni ma zostać ogłoszony przetarg na budowę obiektu.

W tej chwili w obecnym schronisku przy ul. Bukowskiej przebywa około 200 zwierząt. Obiekt z lat 60. jest jednak przestarzały i nie spełnia dzisiejszych standardów. Teraz bardzo się martwimy, że w te mrozy naszym psom jest zimno. Włożyliśmy im do boksów dużo słomy. Włożyliśmy im też ciepłe kocyki, ale mimo wszystko fajnie byłoby gdyby mogły siedzieć w pomieszczeniach - mówi Małgorzata Lamperska rzecznik poznańskiego schroniska.

Dzięki inwestycji, wartej trzydzieści milionów złotych, dach nad głową znajdzie nawet siedemset zwierząt. Na ośmiohektarowej działce na Kobylepolu ma powstać nowoczesny kompleks, atrakcyjny także dla właścicieli czworonogów - z wybiegami, hotelem dla zwierząt, centrum szkolenia psów i kliniką. Na pewno pojawią się bardzo fajne wybiegi, myślimy tez o ogrodzie sensorycznym. Być może pojawią się tam też jakieś sale, gdzie będą przyjmować behawioryści i trenerzy - dodaje Lamperska.

Jesteśmy w posiadaniu decyzji pozwolenia na budowę, czyli krótko mówiąc możemy - i to w tej chwili czynimy - przygotowywać się do ogłoszenia przetargu. Zakładam, że ogłoszenie przetargu nastąpi dosłownie w najbliższych dniach - mówi Maciej Dźwig, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych.

Przypomnijmy procedury na drodze do rozpoczęcia budowy schroniska opóźniały się ze względu na na protesty mieszkańców osiedla, którzy obawiali się między innymi hałasów w nowej lokalizacji schroniska. Mieszkańcy okolic Kobylepola ostatecznie doprowadzili do aktualizacji projektu schroniska, znalazła się w nim między innymi budowa ekranów akustycznych i nowa infrastruktura. Miasto obiecało podciągnąć do tego miejsca kanalizację czy zrezygnować z krematorium dla zwierząt.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze zwierzęta w nowym schronisku zamieszkają za dwa lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro