Reklama
Reklama

PSŻ Poznań pozyskał zawodnika z ekstraligi. W poniedziałek Skorpiony pojadą na obóz

Niedźwiedź na torze w Poznaniu fot. Piotr Sagalara
Niedźwiedź na torze w Poznaniu fot. Piotr Sagalara

żużlowy sezon zbliża się coraz większymi krokami. Intensywnie przygotowują się do niego reprezentanci PSŻ Poznań.

Specyfika "czarnego sportu" powoduje, że większość zawodników zimą ćwiczy indywidualnie, a z kolegami z zespołu spotyka się zwykle na krótkich zgrupowaniach. Podobnie jest w przypadku "Skorpionów". W najbliższy poniedziałek drużyna trenera Tomasza Bajerskiego zbierze się w Poznaniu, a następnie wyjedzie na 7-dniowy osób w Karkonoszach.

Podczas okresu transferowego kadra PSŻ (przynajmniej na papierze) została wzmocniona. W zespole pozostali dotychczasowi liderzy (Mateusz Borowicz, Władimir Borodulin i Frederik Jakobsen), pozyskano ponadto Francuza Davida Bellego, mającego za sobą bardzo udane rozgrywki.

Pod koniec lutego włodarze PSŻ zdecydowali się na kolejny ruch personalny. W sezonie 2018 na zasadach "gościa" barw Skorpionów bronić będzie zawodnik Falubazu Zielona Góra, Sebastian Niedźwiedź. W ubiegłym roku na tej samej zasadzie występował on w Kolejarzu Rawicz, osiągając w drugiej lidze średnią biegopunktową 1,788. Poznańscy kibice na pewno pamiętają jego występ na Golęcinie, gdzie w kwietniu ubiegłego roku wywalczył 13 punktów i bonus.

Niedźwiedź jest jeszcze juniorem, ale przepisy pozwalają występować "gościom" tylko na pozycjach seniorskich. Jego dostępność w meczach Skorpionów może być ponadto uzależniona od terminarza Falubazu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro