Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2
Reklama

W Warszawie Uber wprowadził płatność gotówką. A w Poznaniu?

j
piątek, 23.02.2018 r.
godz. 14.47
j | piątek, 23.02.2018 r., godz. 14.47
W Warszawie Uber wprowadził płatność gotówką. A w Poznaniu?
fot. Uber

W stolicy użytkownicy Ubera mogą zapłacić za przejazd gotówką. Taka usługę mogą jednak świadczyć jedynie kierowcy, którzy posiadają kasy fiskalne. Pojawia się pytanie, czy z takiej usługi będzie można w przyszłości korzystać również w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak informuje portal money.pl usługa została wprowadzona w Warszawie 22 lutego. Wcześniej była testowana. Korzystało z niej jedynie 10 procent kierowców, jednak zainteresowanie kierowców było tak duże, że firma postanowiła uruchomić usługę na stałe. Jest jednak jeden warunek, kierowca, który zdecyduje się taką usługę świadczyć musi posiadać kasę fiskalną. Jeśli jej nie posiada może jak do tej pory wozić klientów, którzy za usługę zapłacą kartą kredytową z poziomu aplikacji. Każdy kierowca przed przejazdem będzie mógł podjąć decyzję, czy chce zaakceptować przejazd gotówkowy, czy nie. Wskaźnik akceptacji zleceń nie ma wpływu na ewentualne zawieszenie konta – tłumaczy w rozmowie z money.pl Magdalena Szulc z biura prasowego Uber Polska.  Kierowcy powinni pamiętać, że jeśli będą akceptowali zlecenia, a następnie je anulowali, konto może zostać zawieszone – dodaje.

Pojawiły się informacje, że niebawem podobne rozwiązania mogą być dostępne w innych miastach. Postanowiliśmy zapytać, czy niebawem również w Poznaniu będzie taka możliwość. Wprowadzamy tę usługę na bardzo wielu rynkach na całym świecie. Niestety, nigdzie w tym samym czasie. Być może takie rozwiązania będą też dostępne w przyszłości również w innych polskich miastach, ale na razie jest zbyt wcześnie żeby o tym rozmawiać – odpowiada nam Magdalena Szulc.

Reklama