Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 1
Reklama

48-latek napadł na policjantów. „Został obezwładniony za pomocą siły fizycznej, a także gazu łzawiącego”

j
środa, 21.02.2018 r.
godz. 22.30
j | środa, 21.02.2018 r., godz. 22.30
48-latek napadł na policjantów. „Został obezwładniony za pomocą siły fizycznej, a także gazu łzawiącego”
fot. Policja

Do zdarzenia doszło w Rychtalu w powiecie kępińskim. Policjanci zostali zaatakowani w domu 48-latka, gdzie próbowali wykonywać czynności służbowe.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1023 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policjanci udali się do jednego z domów w Rychtalu, by przeprowadzić czynności w sprawie demoralizacji  - nietrzeźwej 15-latki. Gdy rozmawiali z nieletnią w domu pojawił się bardzo zdenerwowany ojciec dziewczyny. Był agresywny, zaczął ubliżać policjantom, grozić im. W słowach uważanych powszechnie za wulgarne i obelżywe. Usiłował ich wyprosić z domu. Próbował także odebrać mundurowym materiały niezbędne do wykonania czynności procesowych. Początkowo rodzina i sami funkcjonariusze próbowali uspokoić agresora. Jednak ten stawał się coraz bardziej agresywny i usiłował szarpać się z funkcjonariuszem. Został natychmiast sprawnie obezwładniony za pomocą siły fizycznej, a także gazu łzawiącego. Trafił następnie do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania był kompletnie pijany - miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu – relacjonuje st. sierż. Anna Lubojańska z policji w Kępnie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. dotyczyły m.in. naruszenia nietykalności cielesnej, znieważenia i wymuszania na funkcjonariuszach zaprzestania czynności służbowych. Za swoje postępowanie opowie przed sądem.

Reklama