Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama

Poznań: łącznie ponad 15 milionów złotych wypłacono na nagrody dla urzędników za poprzedni rok

j
środa, 21.02.2018 r.
godz. 20.52
j | środa, 21.02.2018 r., godz. 20.52
Poznań: łącznie  ponad 15 milionów złotych wypłacono na nagrody dla urzędników za poprzedni rok

Najwięcej - blisko 5 milionów - przyznano pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Marszałek nagradzał pracowników pieniędzmi pochodzącymi częściowo z funduszy unijnych, pomijając przy tym zarząd województwa. Łącznie na nagrody w Urzędzie Marszałkowskim przeznaczono prawie 5 milionów złotych. Nagrody wynikają zarówno z kodeksu pracy, ustawy o pracownikach samorządowych oraz regulaminu wynagradzania. Jest to nagroda motywująca naszych pracowników – mówi Adam Habryło, Departament Organizacyjny i Kadr UMWW.

Nieco mniej, bo blisko 4 mln, wypłacono urzędnikom zatrudnionym w Urzędzie Miasta Poznania. Każdy urzędnik otrzymał po 2 tysiące złotych. Poza tym prezydent Jacek Jaśkowiak rozdzielił blisko 2 miliony na nagrody za szczególne osiągnięcia. Na takie wyróżnienie nie załapali się ani zastępcy prezydenta, sekretarz ani skarbnik. Nagrody zostały przyznane osobom na stanowiskach pomocniczych, obsługowych i urzędniczych. Są to stanowiska właściwie w całej rozpiętości od specjalisty do dyrektora biura wydziału – mówi Hanna Surma, rzecznik prezydenta Poznania i UMP.

Wojewoda wielkopolski rozdał swoim podwładnym ponad 4,5 mln zł. Przy czym sam również został nagrodzony przez rząd kwotą 20 tysięcy złotych, a jego zastępczyni, Marlena Maląg kwotą 13 tysięcy złotych. Wykonujemy pewne zadania jako administracja rządowa w terenie. Przede wszystkim staramy się je wykonywać jak najlepiej  i czy możemy powiedzieć o wysokich nagrodach? Myślę, że już odpowiedź należy do osób, które pytają – komentuje Marlena Maląg, wicewojewoda wielkopolski.

Nagrody są przyznawane za efektywność wykonywanych zadań, za profesjonalizm, za innowacje, za to aby ten urzędnik podnosił swoje kwalifikacje, dokształcał się – mówi Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Starosta poznański Jan Grabkowski przeznaczył na nagrody najmniej - około dwóch milionów złotych.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama