Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3

Płacił za zakupy nie swoją kartą. Policjantom powiedział, że ją znalazł

j
środa, 21.02.2018 r.
godz. 15.28
j | środa, 21.02.2018 r., godz. 15.28
Płacił za zakupy nie swoją kartą. Policjantom powiedział, że ją znalazł
fot. Policja

Policjanci z Piły zatrzymali 35-latka, który znalazł kartę płatniczą i dokonał 14 transakcji, płacąc nią za zakupy. Mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1028 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile w połowie lutego odebrali zgłoszenie od mieszkańca, że prawdopodobnie w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta skradziono mu kartę płatniczą. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą.

Funkcjonariusze na bieżąco zbierali informacje w tej sprawie i analizowali uzyskany materiał. Kryminalni podczas prowadzonych czynności ustalili, że z karty dokonywane są różnego rodzaju transakcje. Ewidentnie wynikało, że ktoś robi zakupy i płaci właśnie utraconą kartą płatniczą. Policjanci wpadli na trop sprawcy. 20 lutego br. pilscy kryminalni zatrzymali 35-letniego mieszkańca Piły – informuje podkom. Żaneta Kowalska z policji w Pile.

Mężczyzna oświadczył, że znalazł kartę płatniczą na terenie miasta i postanowił płacić nią robiąc zakupy. Łącznie dokonał 14 transakcji na kwotę blisko pół tysiąca złotych – dodała.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Już wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama