Reklama

Oszukał seniorkę "na funkcjonariusza CBŚP". Szuka go policja

fot. Policja
fot. Policja

Zadzwonił do mieszkanki poznańskiego Nowego Miasta i podał się za Roberta Prusa z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia około 10.30. Oszust przekonywał seniorkę w rozmowie telefonicznej, że pieniądze, które trzyma ona w banku, są zagrożone. Tłumaczył, że kobieta musi jak najszybciej wypłacić gotówkę i przekazać do "policyjnego depozytu". - Dla potwierdzenia swojej wersji nakazał seniorce, bez odkładania słuchawki, wybrać na klawiaturze telefonu numer 112. Kobieta postąpiła tak jak jej nakazano. W słuchawce usłyszała głos innego mężczyzny, który przedstawił się jako policjant Marek Mazur i potwierdził wersję rzekomo zagrożonych pieniędzy w banku - wyjaśnia Patrycja Banaszak z poznańskiej policji.

Kobieta była pewna, że współpracuje z policją. Pojechała więc do banku na Starym Mieście i wypłaciła z konta pieniądze, po czym osobiście przekazała je oszustowi. Dopiero po wszystkim zaczęła się bać, że mogła zostać oszukana i skontaktowała się z policją.

Policjanci dysponują nagraniem z monitoringu, na którym widać oszusta, a także jego portretem pamięciowym. Jeśli masz informacje na ten temat, skontaktuj się z funkcjonariuszami z poznańskiego Starego Miasta pod numerem 61 84 121 11/12 lub zadzwoń pod numer 997.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
16.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro