Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Oszukał seniorkę „na funkcjonariusza CBŚP”. Szuka go policja

KaT
środa, 21.02.2018 r.
godz. 12.26
KaT | środa, 21.02.2018 r., godz. 12.26
Oszukał seniorkę „na funkcjonariusza CBŚP”. Szuka go policja
fot. Policja

Zadzwonił do mieszkanki poznańskiego Nowego Miasta i podał się za Roberta Prusa z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia około 10.30. Oszust przekonywał seniorkę w rozmowie telefonicznej, że pieniądze, które trzyma ona w banku, są zagrożone. Tłumaczył, że kobieta musi jak najszybciej wypłacić gotówkę i przekazać do „policyjnego depozytu”. - Dla potwierdzenia swojej wersji nakazał seniorce, bez odkładania słuchawki, wybrać na klawiaturze telefonu numer 112. Kobieta postąpiła tak jak jej nakazano. W słuchawce usłyszała głos innego mężczyzny, który przedstawił się jako policjant Marek Mazur i potwierdził wersję rzekomo zagrożonych pieniędzy w banku - wyjaśnia Patrycja Banaszak z poznańskiej policji.

Kobieta była pewna, że współpracuje z policją. Pojechała więc do banku na Starym Mieście i wypłaciła z konta pieniądze, po czym osobiście przekazała je oszustowi. Dopiero po wszystkim zaczęła się bać, że mogła zostać oszukana i skontaktowała się z policją.

Policjanci dysponują nagraniem z monitoringu, na którym widać oszusta, a także jego portretem pamięciowym. Jeśli masz informacje na ten temat, skontaktuj się z funkcjonariuszami z poznańskiego Starego Miasta pod numerem 61 84 121 11/12 lub zadzwoń pod numer 997.

Reklama