Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2
Reklama

Sieć poznańskich marketów Piotr i Paweł ma problemy? Brakuje towaru

KaT
środa, 21.02.2018 r.
godz. 13.00
KaT | środa, 21.02.2018 r., godz. 13.00
Sieć poznańskich marketów Piotr i Paweł ma problemy? Brakuje towaru
fot. PiP

Klienci skarżą się, że od pewnego czasu w sklepach znanej sieci pochodzącej z Poznania występują problemy z towarem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sprawą zajął się portal money.pl. Okazuje się, że wielu klientów zauważyło braki w podstawowym asortymencie sklepów. Z ich relacji umieszczonych na portalach społecznościowych wynika, że w niektórych sklepach nie ma np. jajek, mleka czy masła, a także świeżego pieczywa.

Pracownicy obawiają się, że sieci grozi upadłość. Przez „chwilę” w sądzie był nawet wniosek o sanację (próba uzdrowienia sytuacji i uniknięcia upadłości), ale go wycofano. Piotr i Paweł w rozmowie z money.pl przyznaje, że o upadłości nie ma mowy, podobnie jak o sanacji. Poszukiwany jest inwestor, a rozmowy mają być bardzo zaawansowane. Nie jest wykluczone, że sieć zmieni właściciela. Pojawiają się spekulacje, że biznes może zostać przejęty przez amerykańską sieć Walmart, ale to tylko spekulacje jak dotąd bez potwierdzenia.

Z rozmów z jednym z pracowników wynika, że sieć rzeczywiście ma obecnie trudności z zaopatrzeniem. Skarżą się też franczyzobiorcy, którzy są uzależnieni od dostaw marki czy jej reklam. Podkreślają, że Piotr i Paweł od początku uważany jest przez klientów jako „delikatesy”, a nie zwykły market i przez to przegrywa z konkurencją, która bywa tańsza.

Reklama