Reklama

Malta: rodzinna przystań ze statkiem powstanie szybciej?

fot. PIM
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie otrzymały dwie oferty na wykonanie przystani nad Jeziorem Maltańskim.

Wraz z otwarciem ofert w przetargu na wybudowanie Rodzinnej Przystani Sportu i Rekreacji nad Maltą ujawniono kwotę, jaką miasto przeznaczyło na ten cel. To prawie 1,3 mln złotych. Oferta firmy Agnieszka Turowska SUN+ z Gruszczyna opiewa na niespełna 1,28 mln, a tym samym mieści się w budżecie. Tymczasem druga oferta złożona w przetargu przekracza 3 mln złotych. Obecnie trwa analiza ofert.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Jeśli okaże się, że korzystniejsza cenowo oferta spełnia wszelkie wymagania formalne, to właśnie z tą firmą podpisana zostanie umowa. Jak zauważa Urząd Miasta, cena nie tylko jest nieznacznie niższa od zakładanej przez urzędników, ale też wykonawca deklaruje ukończenie prac w terminie o 60 dni krótszym od zakładanego. Pierwotnie planowano, że inwestycja zakończy się do końca listopada, ale skrócenie czasu prowadzenia robót oznacza, że przystań może być gotowa już wczesną jesienią.

Przypomnijmy, że przystań, przeznaczona przede wszystkim dla dzieci, ma powstać po północnej stronie Jeziora Maltańskiego, blisko Term Maltańskich i siłowni zewnętrznej. Największą atrakcją tego miejsca ma być okręt przystosowanych dla starszych dzieci i ich opiekunów. Zgodnie z założeniami ma służyć do rozwijania orientacji przestrzennej, zachowania równowagi i rozwoju sensoryczno-motorycznego. Mają się tu pojawić także huśtawki, karuzela, gry zręcznościowe, ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, energooszczędne oświetlenie. Nie zabraknie też nowych fragmentów ścieżek dla rowerzystów i pieszych. Pieniądze na ten cel pochodzą z Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro