Reklama
Reklama

Park & Ride już działa: kierowcy mogą zostawiać tu auta

fot. Halina P.
fot. Halina P.

Zgodnie z zapowiedziami otwarto pierwszy w mieście parking typu Park & Ride przy ulicy Szymanowskiego.

Podstawowe informacje:

Na parkingu znajduje się 130 miejsc, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych.

Parking jest czynny codziennie, poza świętami. Przerwa techniczna trwa od 2:30 do 4:30 nad ranem. W pozostałych godzinach można korzystać z obiektu.

Posiadacze karty PEKA / Elektronicznej Legitymacji Studenckiej lub Doktoranckiej z ważnym biletem: okresowym imiennym (normalny lub ulgowy) na strefy A, A+B lub A+B+C, metropolitalnym na te same strefy, na rok szkolny na te same strefy lub semestralnym na te same strefy mogą korzystać z parkingu bezpłatnie. - Bilet ZTM nie musi być na imiennej karcie kierującego, może należeć do współpasażera - zaznacza Zarząd Transportu Miejskiego.

Jeśli nie posiadamy biletu na karcie PEKA upoważniającego do bezpłatnego korzystania z parkingu, musimy uiścić opłatę za parkowanie w automatycznej kasie. To 15 złotych za dobę. Potwierdzenie opłaty zabieramy i pokazujemy kontrolerom biletów w przypadku kontroli w autobusie lub tramwaju. Z potwierdzeniem możemy korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej i podmiejskiej pod pieczą ZTM w strefach A+B+C. Możliwość korzystania z bezpłatnych przejazdów jest tylko w czasie parkowania samochodu na Park & Ride. Co istotne, potwierdzenie opłaty upoważnia do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej tylko jedną osobę (kierowcę). - Współpasażerowie kierowcy zobowiązani są posiadać własny bilet w trakcie przejazdu komunikacją miejską - dodaje ZTM.

Kierowcy, którzy pozostawią samochód na parkingu na dłużej niż dobę parkingową, będą musieli zapłacić opłatę dodatkową w wysokości 100 złotych.

Park & Ride przy ulicy Szymanowskiego jest pierwszym w Poznaniu. Miasto szykuje się do kolejnych takich inwestycji w rejonie ulic Św. Michała, Warszawskiej i Świętojańskiej, przy przystanku kolejowym Poznań Strzeszyn oraz przy rondzie Starołęka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro