Reklama

Obchody 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego z asystą wojska?

Obchody 100. lecia Powstania Wielkopolskiego być może odbędą się z udziałem wojskowej asysty - dowiedział się nieoficjalnie Puls Dnia.

Przypomnijmy. Zarówno 98 jak i 99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego przebiegała bez asysty żołnierzy. Powodem było polecenie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, aby na każdym wydarzeniu z udziałem wojska wyczytywany był tzw. "apel smoleński". Na to nie godzili się poznańscy organizatorzy rocznic wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Być może w tym roku zmieni się nastawienie Ministerstwa Obrony Narodowej do sprawy. Choć na razie są to niepotwierdzone informacje, wiadomo, że temat jest rozpatrywany.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Z pytaniem, czy w rocznicowym święcie wezmą udział żołnierze zwrócili się do Ministerstwa Obrony Narodowej dziennikarze Pulsu Dnia Telewizji WTK. Pragniemy poinformować, że obecnie trwają analizy dotyczące możliwości udziału wojskowej asysty honorowej w uroczystościach upamiętniających 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego - czytamy w odpowiedzi ministerstwa.

Na ostateczną odpowiedź trzeba jeszcze poczekać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro