Reklama

Ulicami Poznania przejdzie Manifa. "To znowu my. Przeciw przemocy władzy"

fot. Maciej Kopiński, archiwum

Kolejna Manifa przejdzie ulicami Poznania 10 marca.

Kwestie, na które chcą zwrócić uwagę manifestujący to między innymi: odpowiedzialna edukacja seksualna w szkołach, liberalizacja prawa aborcyjnego oraz sytuacja kobiet na rynku pracy. Walczymy o prawo do życia w bezpiecznym środowisku - wymagamy od rządzących respektowania Konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Walczymy o liberalizację prawa aborcyjnego - dostęp do bezpiecznej aborcji dla każdej osoby. Walczymy prawo do godnych warunków mieszkaniowych i godnej pracy! - informują organizatorzy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Uczestnicy Manify spotkaj się o godzinie 14 przed Teatrem Wielkim 10 marca. A już w najbliższą sobotę od godz. 16 w Pawilonie przy ul. Ewangelickiej 1 odbędzie się "Benefit na Manifę". W programie m.in. wspólne gotowanie w ramach kuchni społecznej, warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci, warsztaty komiksowe i loteria fantowa. Benefit ma być przede wszystkim okazją do wymiany doświadczeń między osobami reprezentującymi różne społeczności i środowiska zainteresowane wspólną aktywnością, przyjemnego spędzenia razem czasu oraz planowania dalszych działań. Dla osób uczestniczących w wydarzeniu o godz. 20.00 zagrają Siksa, Pu$$y MaRIOT i Decadent Fun Club - dodają organizatorzy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro