Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Inspektorzy WITD zatrzymali do kontroli „pojazd do zadań specjalnych”

j
wtorek, 20.02.2018 r.
godz. 16.28
j | wtorek, 20.02.2018 r., godz. 16.28
Inspektorzy WITD zatrzymali do kontroli „pojazd do zadań specjalnych”
fot. WITD w Poznaniu

Uwagę inspektorów z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zwrócił zły stan techniczny auta.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1028 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W ubiegłym tygodniu inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu drogowego w Poznaniu zatrzymali do kontroli busa marki Volkswagen. Uwagę zwracał zły stan techniczny auta. Szczegółowa kontrola wykazała między innymi brak świateł mijania z prawej strony, a także świateł cofania i stopu, pęknięty klosz tylnej prawej lampy, nadmierną korozję ramy i nadwozia pojazdu oraz niesprawny mechanizm zamykania drzwi tylnych. Taki grat nie miałby prawa otrzymać pozwolenia na dalszą jazdę na obowiązkowym badaniu technicznym – komentują Inspektorzy WITD w Poznaniu.

Okazało się również, że samochód o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony jest przeładowany. Ze względu na stwierdzone usterki zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, a na kierowcę zostały nałożone dwa mandaty karne na łączną kwotę 400 złotych. Zakazano również kontynuowania przewozu. Kierowca w trakcie rozmowy dodał, że jest to pojazd do tak zwanych zadań specjalnych, a w tym przypadku był to przewóz drewna kominkowego – dodają inspektorzy.

Reklama