Reklama
Reklama

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli: na Starym Mieście łatwiej o miejsce?

Na przedszkolaków czeka nieco ponad 17 tysięcy miejsc.

- Rodzice często wybierają przedszkola w centrum miasta, bo jest się łatwiej do nas dostać i mogą mieć chociaż 50 - 60% pewność, że tutaj prędzej uzyskają miejsce dla swojego dziecka - mówi Iwona Nowakowska, dyrektor przedszkola nr 66 "Zaczarowany ogród". Sytuację ma też poprawić fakt, że w tym roku nie mamy do czynienia ze zmianami związanymi z podwyższeniem wieku szkolnego. - W tej chwili nie powinno być problemu takiego jak w zeszłym roku, gdy mnóstwo 6-latków pozostało w przedszkolach, nie poszło do szkół - mówi Mariola Błażejewska - Ptak z Wydziału Oświaty UMP. - W tym roku te dzieci pójdą już do pierwszej klasy, a tym samym zwolnią się miejsca dla 3-latków - dodaje.

Zdaniem urzędników, miejsc w przedszkolach wystarczy dla wszystkich dzieci. Pytanie jednak, czy wystarczy ich dla maluchów w danych rejonach Poznania. W zeszłym roku problemy pojawiły się np. na Grunwaldzie. - Takie przypadki były, są i będą w sytuacji, gdy danym rejonem Poznania będą się interesować ludzie w liczbie zwiększonej niż wynikałoby to z możliwości technicznych miasta - zauważa Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Aby zapisać dziecko do przedszkola trzeba złożyć stosowny wniosek, a później czekać na wynik rekrutacji. Wstępne wyniki będą znane 22 marca. Następnie rodzice będą mieć 5 dni na potwierdzenie zapisu dziecka do danego przedszkola. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone 29 marca. 30 kwietnia ma się rozpocząć rekrutacja uzupełniająca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro