Reklama

Poznań: wiózł dzieci do kina autobusem z niesprawnym ABS. Dostał... 50 zł mandatu

fot. WITD
fot. WITD

Do zdarzenia doszło w piątek na terenie Poznania.

Kierowca autobusu, który właśnie dowiózł do jednego z poznańskich kin grupę dzieci, nie mógł ich odwieźć z tego miejsca. Po kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego okazało się, że konieczne będzie zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. - Powodem zatrzymania było uszkodzenie układu hamulcowego przeciwblokującego się, czyli popularnego ABS-u. Wskaźnik ostrzegawczy świecił się pomarańczowym światłem, zwracając kierowcy uwagę na to uszkodzenie. Niestety bez reakcji zainteresowanego - wyjaśniają inspektorzy.

Ale niesprawny ABS nie był jedynym problemem. - Podczas dalszych oględzin stanu technicznego autobusu stwierdzono uszkodzenie, głębokie pęknięcie zewnętrznej części opony, na pierwszej, kierowanej, osi autobusu.

Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości... 50 złotych. Zakazano mu także dalszej jazdy z dziećmi. Mógł jedynie dojechać do warsztatu z prędkością maksymalną 60 km/h. Inspektorzy WITD apelują do organizatorów wycieczek i rodziców, by zgłaszać przejazdy autobusami do inspekcji transportu drogowego. - Jazda z uszkodzonym systemem ABS i rozerwaną oponą, jak w opisanym przypadku, nie wróżą dobrze przejazdowi. Sam kierowca, jeśli nie myśli, to po prostu nie zareaguje, bo mandat pięćdziesięciozłotowy go nie powstrzyma - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro