Reklama

Kolejowe objazdy w trakcie remontu trasy między Poznaniem a Piłą. Bilety będą droższe

fot. BS
fot. BS

W marcu rozpocznie się kolejny etap remontu szlaku kolejowego Poznań - Piła. Jako, że remontowany będzie jednotorowy odcinek, to zostanie on zamknięty dla ruchu, a pociągi spółki PKP Intercity zostaną skierowane trasami objazdowymi. Niestety oznacza to wyższe ceny biletów.

Remont trasy Poznań - Piła rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Pierwszy etap prowadzony był na jednym z torów pomiędzy Poznaniem a Obornikami i w związku z tym nie generował większych utrudnień. Zmieni się to w kolejnych etapach. Już wkrótce ma się rozpocząć remont jednotorowego odcinka pomiędzy Obornikami a Piła, a wówczas trasa zostanie zamknięta.

Wiadomo, że uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa, ale PKP Intercity planuje przekierowanie trzech swoich składów na trasy objazdowe - Na jednotorowej linii tylko tak można wykonać szeroki zakres prac i przygotować lepsze parametry trasy. Oznacza, to że 2 pary naszych pociągów jadące z Poznania w kierunku Słupska będą skierowane inną trasą. Składy TLK Gwarek 48104/84104 i TLK Malczewski 3806/8306 pojadą przez Krzyż i Stargard - informuje w rozmowie z branżowym portalem Rynek Kolejowy Marta Ziemska, rzecznik prasowa PKP Intercity. Inaczej będzie też kursował IC Szkuner, który pojedzie do Krzyża, a stamtąd - prowadzony lokomotywą spalinową - dojedzie do Piły i wróci na swoją stałą trasę.

Trasa objazdowa jest jednak dłuższa, a to oznacza wyższą cenę biletów, bo cena biletu ustalana jest na podstawie przejechanych kilometrów. I tak za trasę Poznań - Kołobrzeg podróżni zapłacą 62 zł zamiast 57 zł, za trasę Poznań - Słupsk 65 zł zamiast 63 zł, a za trasę Poznań - Koszalin 61 zł zamiast 56 zł.

Wydłużenie trasy oznacza też wydłużenie czasu podróży o 10-15 minut. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie od 11 marca do 8 grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro