Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 0
Reklama

Kolejowe objazdy w trakcie remontu trasy między Poznaniem a Piłą. Bilety będą droższe

BS
poniedziałek, 19.02.2018 r.
godz. 16.30
BS | poniedziałek, 19.02.2018 r., godz. 16.30
Kolejowe objazdy w trakcie remontu trasy między Poznaniem a Piłą. Bilety będą droższe
fot. BS

W marcu rozpocznie się kolejny etap remontu szlaku kolejowego Poznań - Piła. Jako, że remontowany będzie jednotorowy odcinek, to zostanie on zamknięty dla ruchu, a pociągi spółki PKP Intercity zostaną skierowane trasami objazdowymi. Niestety oznacza to wyższe ceny biletów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Remont trasy Poznań - Piła rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Pierwszy etap prowadzony był na jednym z torów pomiędzy Poznaniem a Obornikami i w związku z tym nie generował większych utrudnień. Zmieni się to w kolejnych etapach. Już wkrótce ma się rozpocząć remont jednotorowego odcinka pomiędzy Obornikami a Piła, a wówczas trasa zostanie zamknięta.

Wiadomo, że uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa, ale PKP Intercity planuje przekierowanie trzech swoich składów na trasy objazdowe - Na jednotorowej linii tylko tak można wykonać szeroki zakres prac i przygotować lepsze parametry trasy. Oznacza, to że 2 pary naszych pociągów jadące z Poznania w kierunku Słupska będą skierowane inną trasą. Składy TLK Gwarek 48104/84104 i TLK Malczewski 3806/8306 pojadą przez Krzyż i Stargard - informuje w rozmowie z branżowym portalem Rynek Kolejowy Marta Ziemska, rzecznik prasowa PKP Intercity. Inaczej będzie też kursował IC Szkuner, który pojedzie do Krzyża, a stamtąd - prowadzony lokomotywą spalinową - dojedzie do Piły i wróci na swoją stałą trasę. 

Trasa objazdowa jest jednak dłuższa, a to oznacza wyższą cenę biletów, bo cena biletu ustalana jest na podstawie przejechanych kilometrów. I tak za trasę Poznań - Kołobrzeg podróżni zapłacą 62 zł zamiast 57 zł, za trasę Poznań - Słupsk 65 zł zamiast 63 zł, a za trasę Poznań - Koszalin 61 zł zamiast 56 zł.

Wydłużenie trasy oznacza też wydłużenie czasu podróży o 10-15 minut. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie od 11 marca do 8 grudnia.

Reklama