Reklama
Reklama

Poznań chce być "smart city": dane o wolnych miejscach parkingowych w internecie

fot. poznan.pl
fot. poznan.pl

Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcom "ma się żyć łatwiej".

Już w styczniu Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że na swojej stronie internetowej udostępnia otwarte dane, a więc zbiory, z których mogą korzystać na przykład deweloperzy aplikacji. Najpierw udostępniono rozkłady jazdy pojazdów miejskich jak i aglomeracji poznańskiej. Teraz dołączyły do nich dane dotyczące wolnych miejsc parkingowych na parkingach w Poznaniu.

Już działa pierwsza aplikacja, w której wykorzystywane są informacje o parkingach. To FindPark (do pobrania na Androida), którą można znaleźć w Google Play, a następnie zainstalować na swoim smartfonie. - Darmowa aplikacja pozwala na znalezienie wolnego miejsca na parkingu w ciągu kilku sekund - wyjaśniają miejscy urzędnicy.

- W pierwszej kolejności udostępniane dane dotyczą części miejskich parkingów buforowych znajdujących się na ulicach Głogowskiej, Reymonta, Maratońskiej i pod Kaponierą, które są dostępne w ramach systemu ITS. Udostępnione są też dane dotyczące jednego komercyjnego parkingu znajdującego się w budynku przy ulicy Za Bramką, ale system będzie rozwijany tak, by do akcji włączały się kolejne prywatne parkingi - dodają.

Liczbę wolnych miejsca parkingowych można też sprawdzić na stronie internetowej miasta TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro