Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 1
Reklama

Śmierć dwóch Wielkopolan na Lazurowym Wybrzeżu. Jeden został zamordowany

KaT
poniedziałek, 19.02.2018 r.
godz. 12.38
KaT | poniedziałek, 19.02.2018 r., godz. 12.38
Śmierć dwóch Wielkopolan na Lazurowym Wybrzeżu. Jeden został zamordowany
fot. varmatin.com

Ciało 22-latka z podkaliskiej miejscowości znaleziono w marcu ubiegłego roku w wynajmowanym mieszkaniu. Spod drzwi lokalu wypływała krew.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1023 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Szymon przebywał na Lazurowym Wybrzeżu we Francji, konkretnie w miejscowości La Seyne-sur-Mer pod Tulonem, wraz z kolegą Mateuszem. Do Francji pojechali do pracy - byli pracownikami budowlanymi. Służby do budynku wezwali inni mieszkańcy. Zaniepokoił ich widok krwi wypływającej spod drzwi mieszkania Polaków.


Szybko okazało się, że mężczyzna został zabity ostrym narzędziem - na jego ciele stwierdzono rany kłute. W chwili odnalezienia zwłok Szymona, nie można było się skontaktować z jego współlokatorem Mateuszem. Odnaleziono m.in. jego telefon i dokumenty. Dopiero po kilku dniach w zbiorniku wodnym na terenie miejscowości odnaleziono ciało Mateusza.

Do sprawy wracają dziś faktykaliskie.pl. Z relacji portalu wynika, że równolegle ze śledztwem francuskiej prokuratury, prowadzone jest postępowanie w Polsce. Prokuratura w Polsce przyznaje, że znana jest osoba, która zamordowała Szymona. Na obecnym etapie śledztwa nie chce jednak zdradzić, kto jest zabójcą. W przypadku śmierci Mateusza także trwa postępowanie. Tutaj jednak pod uwagę brane jest samobójstwo. Polska prokuratura oczekuje na komplet dokumentów z Francji. Dopiero po porównaniu materiałów ujawnione zostaną szczegóły.

Reklama