Reklama
Reklama

Od poniedziałku rusza rekrutacja do poznańskich przedszkoli

fot. archiwum
fot. archiwum

Wnioski o przyjecie dziecka do jednego z przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych można składać od 19 lutego do 2 marca. Wyniki wstępne mają być ogłoszone 22 marca.

Już od zeszłego roku musi być zapewnione miejsce w przedszkolach dla czterech roczników dzieci - zarówno dla 6-latków jak i wszystkich chętnych dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Do nowych przepisów Poznań przygotowywał się od dawna. Już w roku szkolnym 2016/2017 zwiększono liczbę miejsc organizacyjnych o 500, a w kolejnym (2017/2018) o następne 300. W roku szkolnym 2017/2018 zaczęło działać nowe przedszkole na Strzeszynie, gdzie miejsce znalazło 250 dzieci.Wielu maluchom sfinansowano też pobyt w przedszkolach niepublicznych (605 miejsc). Umowa z placówkami, które wygrały w konkursie będzie obowiązywać do 2019 r. - informuje Anna Jarmuż z biura prasowego UMP.

Jak zapewniają miejscy urzędnicy w roku szkolnym 2018/2019 do dyspozycji rodziców będzie aż 17 105 miejsc - 14 tys. w przedszkolach samorządowych, 1500 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, 1000 w przedszkolach publicznych prowadzonych przez inny organ i 605 w przedszkolach niepublicznych. To więcej niż do tej pory - między innymi ze względu na nową placówkę, która od września zacznie działać na Umultowie. W nowym zespole szkolno- przedszkolnym znajdzie się 6 oddziałów przedszkolnych.

Aby zapisać dziecko do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole, należy wypełnić wniosek. O kolejności przyjęcia do przedszkola decydują takie kryteria jak m. in. rodzeństwo, które już tam uczęszcza, liczba dzieci w rodzinie, a także to, czy rodzice płacą podatki w Poznaniu.

Wstępne wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 22 marca o godzinie 12. Do 26 marca rodzice będą mieli czas, by potwierdzić pisemnie wolę zapisu dziecka do danego przedszkola, jeśli tego nie zrobią oznaczać to będzie rezygnację. Ostateczne wyniki rekrutacji poznamy 29 marca. Z kolei od 30 kwietnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Do 9 maja będzie można składać wnioski a wyniki rekrutacji uzupełniającej mają być znane 25 maja.

Rodzic, który nie jest zadowolony z wyników rekrutacji może złożyć odwołanie. Od momentu ogłoszenia listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ma 7 dni na złożenie wniosku o uzasadnienie odmowy przez komisję rekrutacyjną. To otrzymuje w ciągu 5 dni. Wtedy ma 7 dni na złożenie odwołania do dyrekcji przedszkola lub szkoły, w której znajduje się oddział przedszkolny - dodaje Anna Jarmuż.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro