Reklama
Reklama

Nowe wizualizacje rynku Łazarskiego. Prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie roku

fot. UMP

Zwycięski projekt remontu rynku Łazarskiego zaprezentowano blisko rok temu. Teraz miasto zaprezentowało finalną wersję projektu, która uwzględniła uwagi zgłaszane przez mieszkańców po konkursie.

W konkursie ogłoszonym przez miasto wzięło udział 25 pracowni, a do drugiego etapu zakwalifikowało się pięć z nich. Ostatecznie zwycięska okazała się koncepcja przygotowana przez Autorską Pracownię Architektoniczną Jacek Bułat z Poznania. Przygotowany projekt zakłada, że targowisko zostanie umieszczone na planie koła i zadaszone, a mieszkańcy zyskają szersze chodniki, zieleń, a także miejsca do wypoczynku.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Po zaprezentowaniu zwycięskiej koncepcji miasto otrzymało uwagi od mieszkańców, które zostały uwzględnione w finalnym projekcie -Prezentujemy najnowsze wizualizacje zwycięskiego projektu architektonicznego, który uwzględnia naniesione po konkursie uwagi i propozycje - przybyło między innymi więcej zieleni, a także dodatkowych technicznych rozwiązań ważnych dla kupców oraz innych użytkowników przestrzeni rynku - poinformował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Prace budowlane mają się rozpocząć w drugiej połowie roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
40.75 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro