Reklama

Napadli i pobili mężczyznę, a następnie ukradli mu telefon. Wpadli po kilkunastu minutach

W minioną środę policjanci z Leszna zostali poinformowani o napadzie, do którego doszło na klatce schodowej jednego z budynków mieszkalnych. Sprawców udało się zatrzymać jeszcze tego samego dnia.

Informacje o napadzie dotarły do leszczyńskiego dyżurnego 14 lutego wieczorem - Mieszkaniec Leszna wracał z centrum miasta do domu. Stojąc przed wejściem do swojego mieszkania nagle poczuł silne uderzenie w tył głowy, a następnie upadł na ziemię. Zamroczony został uderzony kolejny raz, tym razem w twarz. Zauważył wówczas dwóch atakujących go mężczyzn. Napastnicy ukradli mu telefon, a następnie uciekli w nieznanym kierunku - relacjonuje Daria Żmuda z miejscowej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Do patroli znajdujących się na mieście natychmiast przekazano informację o napadzie oraz wstępny rysopis poszukiwanych mężczyzn -Kilkanaście minut później mundurowi zatrzymali jednego ze sprawców. Drugi z nich został zlokalizowany chwilę później. Ukrywał się w opuszczonym budynku na terenie miasta - dodaje Żmuda.

Zatrzymani mają po 24 i 37 lat, są mieszkańcami Leszna. Usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi im kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro