Reklama
Reklama

Parking dla kibiców gości przy INEA Stadionie? Wojewoda pisze do prezydenta

fot. Michał Nadolski, archiwum
fot. Michał Nadolski, archiwum

Wojewoda chciałby, żeby przy INEA Stadionie pojawił się parking dla kibiców drużyn przyjezdnych.

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych, któremu przewodniczy wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Tematem spotkania była organizacja spotkań piłkarskich na INEA Stadionie. Członkowie zespołu wydali pozytywną opinię dotyczącą rundy jesiennej. - Podczas 21 meczów rozegranych na INEA Stadionie w żadnym przypadku nie było zagrożone zdrowie i życie ponad 268 tysięcy uczestników tych imprez - stwierdzono.

Podczas posiedzenia zajęto się m.in. kwestią przygotowań do rundy wiosennej, podczas której na Lech Poznań podejmie m.in. Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław czy Lechię Gdańsk, co oznacza mecze podwyższonego ryzyka.

Podmioty zabezpieczające imprezy masowe wskazały, że przy INEA Stadionie konieczne jest powstanie parkingu dla kibiców drużyn przyjezdnych. Obecnie najczęściej docierają oni pociągami do Palędzia, a tam przesiadają się w podstawione autobusy.

Wojewoda wystosował w tej sprawie pismo do Jacka Jaśkowiaka. - Powstanie takiego parkingu zdecydowanie podniosłoby poziom bezpieczeństwa w aspekcie organizacji i prowadzenia meczów piłkarskich. Rekomendację zespołu do spraw Bezpieczeństwa Imprez Masowych postanowiłem przedstawić prezydentowi Poznania. Liczę na jej rozważenie i wykorzystanie w działaniach na rzecz porządku publicznego w mieście - powiedział Zbigniew Hoffmann.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro