Reklama

Pijany Polak przewrócił się w samolocie na dziecko. Już nigdy nie wsiądzie do samolotów Ryanair

fot. mat. prasowe Ryanair
fot. mat. prasowe Ryanair

The Times poinformował w piątek o zdarzeniu, do którego doszło w styczniu na pokładzie samolotu Ryanair. Pijany Polak w trakcie lotu przewrócił się na trzyletnie dziecko. Nikomu nic się nie stało, ale linie lotnicze umieściły Polaka na liście niechcianych klientów.

Z informacji przekazanych przez The Times wynika, że 62-letni mężczyzna leciał 12 stycznia do irlandzkiego Shanon. Pijany był już w momencie wchodzenia na pokład samolotu, ale problemy zaczęły się, kiedy samolot znalazł się na wysokości przelotowej. Pan Czesław postanowił pospacerować po samolocie. Przechadzka skończyła się upadkiem na trzyletnie dziecko, które siedziało w fotelu. Na szczęście dziecku nic się nie stało, a załoga skłoniła Polaka do powrotu na swoje miejsce.

Samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku, ale to nie koniec problemów pasażera. Na lotnisku został zatrzymany przez policję - Był tak pijany, że nie rozumiał problemu, który spowodował - powiedział Tom Kennedy z miejscowej policji. Ostatecznie mężczyzna stanął przed sądem, a ten zdecydował o ukaraniu go mandatem w wysokości 500 euro. Oskarżony tłumaczył, że od 10 lat mieszka sam w Irlandii i powrót do Irlandii po świętach był dla niego smutny, dlatego zaczął pić już na lotnisku.

Niesfornego pasażera postanowił też ukarać przewoźnik. Ryanair nałożył na niego dożywotni zakaz podróżowania swoimi samolotami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro