Reklama
Reklama

Poznań w czołówce miast z najwyższym w kraju nasyceniem powierzchnią handlową

Wrześniowe otwarcie centrum handlowego na Franowie
Wrześniowe otwarcie centrum handlowego na Franowie

Jeszcze niedawno Poznań znajdował się na pierwszym miejscu, ale wyprzedził nas Wrocław.

Jak podaje Colliers International, obecnie to stolica Dolnego Śląska może się "pochwalić" najwyższym nasyceniem nowoczesną powierzchnią centrów handlowych na 1000 mieszkańców. Po otwarciu w ubiegłym roku Wroclavii o powierzchni 64 tysięcy metrów kwadratowych, nasycenie powierzchnią handlową we Wrocławiu osiągnęło poziom 906 m2 / 1000 mieszkańców.

Poznań znajduje się obecnie na drugim miejscu tego zestawienia z wynikiem 866 m2 / 1000 mieszkańców. W ubiegłym roku w naszej aglomeracji otwarto nową część parku handlowego IKEA Franowo. W obiekcie o powierzchni 7500 metrów kwadratowych działa m.in. market Piotr i Paweł. Na terenie aglomeracji poznańskiej otwarto też po gruntownej przebudowie centrum handlowe ETC Swarzędz. - Obecnie w Poznaniu nie powstaje żadna nowa inwestycja handlowa. Poziom pustostanów na koniec 2017 roku osiągnął 5,3%, a czynsze pozostały stabilne i kształtowały się w granicach 40-42 euro za metr kwadratowy na miesiąc - czytamy w raporcie.

W tym roku otwarcia dużych centrów handlowych zaplanowano m.in. w Gdańsku (Forum o powierzchni 62 000 m2), Katowicach (Galeria Libero - 45 000 m2) oraz w Tychach (Gemini Park - 36 000 m2).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro