Reklama
Reklama

Uwięził, oślepił i zgwałcił kobietę. Teraz zarzut usłyszał jego brat

Skazany w ubiegłym roku Grzegorz P.
Skazany w ubiegłym roku Grzegorz P.

Nowe fakty w głośnej sprawie z Gniezna.

W październiku 2015 roku 45-letni wówczas Grzegorz P. zaprosił swoją sąsiadkę na przyjęcie, a następnie zaatakował ją, oślepił, uwięził w piwnicy i zgwałcił. Ostatecznie postanowił odprowadzić ją do domu. Gdy kobieta opowiedziała bliskim co się wydarzyło, powiadomiono policję. Funkcjonariusze zatrzymali P. Usłyszał 8 zarzutów - dotyczyły nie tylko okaleczenia czy uwięzienia kobiety, ale też grożenia jej i jej rodzinie. W lutym 2017 roku mężczyznę skazano na 20 lat pozbawienia wolności. Ma też zapłacić 200 tysięcy złotych odszkodowania pokrzywdzonej.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Jak podaje Radio Poznań, sprawa ma dalszy ciąg. Gnieźnieńska prokuratura właśnie postawiła zarzut nieudzielenia pomocy bratu Grzegorza P. Prokuratura ma podstawy by sądzić, że brat P. wiedział o uwięzionej kobiecie, ale nikomu tego nie zgłosił. Mężczyzna twierdzi, że nie miał pojęcia o zaistniałej sytuacji, bo długo pracował.

To jednak nie koniec. W mieszkaniu przebywała wówczas również matka mężczyzn. Nie postawiono jej dotąd żadnych zarzutów, ale prokuratura wyjaśnia czy kobieta wiedziała o przetrzymywaniu sąsiadki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro