Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

Kolejne przetargi na modernizację trasy kolejowej Poznań - Szczecin

KaT
środa, 14.02.2018 r.
godz. 11.45
KaT | środa, 14.02.2018 r., godz. 11.45
Kolejne przetargi na modernizację trasy kolejowej Poznań - Szczecin
fot. PKP PLK

Tym razem chodzi o roboty budowlane na trasie Poznań Główny - Wronki.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl, PKP Polskie Linie Kolejowe rozpisały przetargi na przeprowadzenie modernizacji trasy kolejowej Poznań - Szczecin na dwóch odcinkach: Poznań Główny - Rokietnica oraz Rokietnica - Wronki. Na pierwszy odcinek przeznaczono 230 mln złotych netto, a na drugi 425 mln złotych netto.

Na trasie wymieniona zostanie nawierzchnia torowa, sieć trakcyjna, przebudowane zostaną mosty i wiadukty, pojawi się nowe odwodnienie. Metamorfozę przejdą też oczywiście perony. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą się zgłaszać do 23 marca. O wyborze najkorzystniejszej oferty w 75% decydować będzie cena, a w 25% termin realizacji. Całość ma się zamknąć w okresie 27 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

Przypomnijmy, że 31 stycznia otwarto oferty złożone w przetargu na zmodernizowanie urządzeń sterowania ruchem (m.in. sygnalizacja) na odcinku Poznań - Wronki. Do PKP PLK wpłynęły dwie oferty. Pierwsza opiewa na prawie 150 mln złotych (czeska firma AZD Praha), a druga na ponad 214 milionów złotych. Inwestor przeznaczył na ten cel prawie 210 mln złotych. Trwa analiza tych ofert.

Po zakończeniu wszystkich prac na trasie kolejowej Poznań - Szczecin podróż między naszym miastem i Szczecinem ma się skrócić o pół godziny.

Reklama