Reklama
Reklama

Walczą z nieprawidłowo zaparkowanymi autami: wzmożone kontrole!

fot. Daniel

W ubiegłym roku strażnicy miejscy z Poznania interweniowali prawie 43 tysiące razy wobec kierowców nieprawidłowo parkujących auta.

To właśnie ten problem pojawia się w statystykach funkcjonariuszy najczęściej. Każdego roku jest coraz gorzej. - Rejony miasta, w których występuje największe nasilenie nieprawidłowości, to oczywiście ścisłe centrum Starego Miasta oraz stara zabudowa Jeżyc, Wildy i Grunwaldu. Nie bez znaczenia jest fakt, że w zdecydowanej większości wymienione obszary objęte są Strefą Płatnego Parkowania - wyjaśnia Przemysław Piwecki ze straży miejskiej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Aby poprawić sytuację zdecydowano się na podjęcie konkretnych kroków. W tym roku, w miejscach, w których problem występuje najczęściej, kilka razy w miesiącu strażnicy będą przeprowadzać wzmożone kontrole. - Kierownik referatu wytypuje kilka ulic, które będą skrupulatnie sprawdzane przez kilkunastu funkcjonariuszy - dodaje.

Na Starym Mieście taka akcja odbyła się już trzy razy, a na Jeżycach i Grunwaldzie raz. Ujawniono blisko 500 nieprawidłowo zaparkowanych aut. Większość kierowców ukarano mandatami. Tylko jedna sprawa trafiła do sądu.

Najbliższa tego typu akcja odbędzie się 21 lutego w centrum Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro