Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Zobacz jakie atrakcje powstają w Parku Rataje

KaT
poniedziałek, 12.02.2018 r.
godz. 14.39
KaT | poniedziałek, 12.02.2018 r., godz. 14.39
Zobacz jakie atrakcje powstają w Parku Rataje
fot. PIM

Nowy park na Ratajach ma być gotowy latem bieżącego roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-4°C 1015 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W ubiegłym roku rozpoczęły się prace związane z „budową” Parku Rataje. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To około 13 milionów złotych. Całość ma kosztować około 15 mln złotych. Projekt zakłada zagospodarowanie terenu około 15 hektarów pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Armii Krajowej i Oświecenia.

Z jakich atrakcji będzie tu można korzystać? Można je zobaczyć na wizualizacjach zaprezentowanych przez Poznańskie Inwestycje Miejskie. Znajdować się tu będą strefy tematyczne, a wśród nich ścieżka kolei średzkiej. - Skansen Średzkiej Kolei Powiatowej upamiętnia przebieg dawnych torów Średzkiej Kolei Powiatowej - wyjaśniają PIM. Będą tu elementy małej architektury nawiązujące do otoczenia kolejowego, szyny w posadzce, wagon pasażerski i lokomotywa wąskotorowa, a nawet stacje z miejscami do siedzenia. Nie zabraknie szlabanów kolejowych, zapór czy znaków kolejowych.

Zaplanowano tu także „Aleję drzew pamięci”, przy której pojawią się placyki z ławeczkami, czy stoliki do szachów i gry w chińczyka. W parku pojawią się nowe alejki dla pieszych oraz dla rowerzystów. Kluczowa będzie oczywiście zieleń z trawnikami, rabatami kwiatowymi, łąki kwietnymi, krzewami ozdobnymi czy drzewami. Nie zabraknie też placu z efektowną, podświetlaną fontanną.

Pomyślano też o miłośnikach sportu. Na terenie parku działać będzie plac do street workout’u i tor parkour. Jest też siłownia zewnętrzna oraz tor krosowy dla rowerów z przeszkodami. Ostatnią z atrakcji jest ogród zmysłów z ławkami, hamakami, leżakami miejskimi, interaktywnym placem zabaw, polaną piknikową czy ścieżką sensoryczną.

Zobacz wizualizacje:

Reklama