Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Jarosław Kaczyński jednym z bohaterów karnawałowej parady w Dusseldorfie

BS
poniedziałek, 12.02.2018 r.
godz. 13.00
BS | poniedziałek, 12.02.2018 r., godz. 13.00
Jarosław Kaczyński jednym z bohaterów karnawałowej parady w Dusseldorfie
fot. Marcel Kusch PAP/DPA

Kukła Jarosława Kaczyńskiego ponownie pojawiła się na karnawałowej paradzie w Dusseldorfie. Tym razem obok kukły polskiego posła pojawiła się kukła przedstawiająca Viktora Orbana.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Niemiecka tradycja karnawałowych parad sięga nawet XIV wieku, a współcześnie na paradach nie brakuje akcentów politycznych. Jarosław Kaczyński już w minionych latach pojawiał się na platformach biorących udział w paradzie. Wcześniej prezentowany był między innymi jako robak pożerający liść z napisem demokracja. Na tegorocznej paradzie kukła posła Jarosława Kaczyńskiego pojawiła się w towarzystwie kukły premiera Węgier Viktora Orbana. Polski poseł trzyma w ręku sierp z napisem dyktatura, a premier Węgier młot z napisem prawica.

To oczywiście niejedyny polityczny akcent na paradzie. Na platformach pojawił się też Donald Trump wykorzystywany seksualnie przez rosyjskiego niedźwiedzia, ale też niemieccy liderzy - Angela Merkel, Martin Schulz czy Alexander Gauland z populistycznej, prawicowej Alternatywy dla Niemiec.

Reklama