Reklama
Reklama

Dom Studencki Hanka po 2 latach remontu czeka na studentów!

Remont za 35 milionów złotych ruszył w marcu 2016 roku i właśnie dobiegł końca.

Dom Studencki Hanka znajduje się przy Al. Niepodległości i jest zabytkiem. Powstawał pod koniec lat dwudziestych XX wieku według projektu Rogera Sławskiego. Najpierw mieszkali tu goście Powszechnej Wystawy Krajowej, a następnie studenci i kadra naukowa Uniwersytetu Poznańskiego.

Już w 2014 roku pisaliśmy, że Hanka doczeka się kompleksowego remontu. Prace miały ruszyć w 2015 roku i zakończyć się w 2016 roku. Terminy jednak się zmieniły. Roboty ruszyły dopiero w marcu 2016 roku i zakończyły się niedawno. Kosztowały około 35 milionów złotych. Projekt inwestycji wybrano w drodze konkursu. Zwycięzcą została koncepcja zaprezentowana przez biuro Iron Tower Investment. Inwestycję dla UAM przeprowadziła firma Skanska.

W trakcie długiego remontu obiekt zyskał nowy dach oraz tynki. Budynek ocieplono, pojawiły się w nim nowe okna, które odwzorowują historyczny wygląd oryginalnych okien. Akademik zyskał również nowe instalacje sanitarne i elektryczne, wentylację oraz kanalizację, w niektórych pomieszczeniach pojawiło się natomiast ogrzewanie podłogowe. Pomyślano także o bezpieczeństwie - są tu nowoczesny system przeciwpożarowy, dźwiękowy system ostrzegawczy, monitoring, czy system kontroli dostępu. Studenci, którzy tu zamieszkają, będą mieć dostęp do przewodowego i bezprzewodowego internetu i telewizji satelitarnej. Nie zabrakło udogodnień dla niepełnosprawnych - wind, pochylni i podnośników.

Studenci wprowadzą się do DS Hanka na drugi semestr. Już rozpoczął się nabór wniosków. Do dyspozycji żaków są pokoje 1- i 2-osobowe z łazienkami. Ceny za miesiąc wahają się od 600 do 800 złotych za osobę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
37.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro