Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Łęgi Dębińskie: miał być park rozrywki, jest 21 hektarów pustego terenu. Trafi na licytację

KaT
poniedziałek, 12.02.2018 r.
godz. 12.28
KaT | poniedziałek, 12.02.2018 r., godz. 12.28
Łęgi Dębińskie: miał być park rozrywki, jest 21 hektarów pustego terenu. Trafi na licytację
Wejście na teren od strony Drogi Dębińskiej - fot. Google Maps

W latach 90-tych zakładano, że na terenie pomiędzy ulicami Dolna Wilda, Droga Dębińska i Piastowska powstanie park rozrywki z prawdziwego zdarzenia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dokładnie w 1995 roku spółka Luna planowała wybudowanie wielkiego parku rozrywki Luna na pustym terenie na Wildzie. Minęło ponad 20 lat, a zamiast lunaparku pomiędzy ulicami Droga Dębińska i Dolna Wilda królują krzaki, drzewa i porośnięte chwastami tereny. Dziś nikt nie zapuszcza się na ogrodzony resztkami płotu grunt. Tymczasem spółka Luna w 1995 roku otrzymała nieruchomość w wieczyste użytkowanie na okres 40 lat.

Gazeta Wyborcza przypomina, że już wiele lat temu teren od spółki Luna wykupił hiszpański inwestor - Alstan Group. Chciał tu utworzyć ekologiczny resort z hotelem i restauracją, odnową biologiczną, polem golfowym, kortem tenisowym czy boiskami. Szybko jednak okazało się, że plany pozostały na papierze, a ślad po Hiszpanach zaginął.

To jednak wciąż hiszpański inwestor dysponuje terenem na Wildzie. Z informacji GW wynika, że miejski grunt będący w użytkowaniu wieczystym do 2035 roku trafi na licytację komorniczą z ceną wywoławczą około 13 mln zł. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego 21 hektarów może się zamienić w teren o charakterze sportowym i rekreacyjnym z dopuszczoną funkcją hotelową i gastronomiczną.

Co ciekawe, Hiszpanie nie płacili miastu podatku od nieruchomości, a także… za użytkowanie wieczyste. Miasto zapowiada, że będzie chciało odzyskać te pieniądze.

Reklama